Акафіст Собору Київських святих

Ціна 25 грн.



Акафіст Собору Київських святих

 Рік видання: 2020

Видання здійснено зусиллям Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та монастиря святителя Нектарія Егінського Переясласько-Вишневської єпархії.

Книгу можна придбати, звернувшись за номером +38 097 0072603 або заповнивши форму замовлення.

 ***

Угодники Київські

Мабуть, немає в нашій країні людини, яка б не знала бодай щось про святих, що прославилися у древньому місті Києві. «Твій Київ — це небо», — так писав у XVII ст. єпископ Мстиславський Сильвестр (Косов), соратник святителя Петра (Могили) та його майбутній наступник на Київській митрополичій кафедрі. Владика порівнював велику кількість угодників Божих на духовному небосхилі Києва із незліченною кількістю небесних світил. Усі ми знаємо, що неможливо підрахувати точну кількість зірок. Так само і святі — нам явлено лише декого з великого сонму угодників, а точне число знає лише Господь.

Хто ж вони, угодники Божі, які несли свій подвиг на цій землі? Найперші з них, звісно, — святі рівноапостольні князь Володимир і княгиня Ольга. Всі ми знаємо і про святих Бориса та Гліба. Однак серед них можна зустріти і досить несподіваних — наприклад, Софроній Іркутський, Іоасаф Білгородський, Мелетій Харківський, Інокентій Херсонський та Феофан Затворник, які з тих чи інших причин довгий час жили в Києві. Є й ті, хто жив тут усього кілька поколінь тому. Це, наприклад, новомученики ХХ ст.: митрополит Київський Володимир (Богоявленський), розстріляний більшовиками під стінами Лаври взимку 1918 р., та священномученик Константин — теж Київський митрополит, якого після ув’язнення в Лук’явській тюрмі розстріляли страшного 1937-го.

Всього до Собору Київських святих включено більше сотні подвижників. Цих людей — чоловіків і жінок, заможних і бідних — об’єднує любов до Бога та вміння жити з Ним у серці. Серед них вісім князів та дві княгині, шість священномучеників і 43 святителі. Когось із них прославили багато століть тому, а декого — зовсім недавно. Зокрема, у 2008 р. канонізували преподобну Димитру (Єгорову), а в 2009 р. — преподобну Єлену Києво-Флорівську.

В церковному календарі є окремі дні, коли ми вшановуємо пам’ять кожного з них. Але крім цих воістину величних постатей є цілий сонм інших угодників, що були пов’язані із серцем Русі. Тому Церква встановила окремий день, коли ми прославляємо усіх їх разом. Дату цього свята було визначено у 2011 р. з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира. Святкування збігається з днем пам’яті найшано- ванішого з числа святих киян — рівноапостольного князя Володимира, і припадає воно на 28 липня за новим стилем.

Історія Києва налічує не одну тисячу сторінок, які можна гортати одну за одною. Ми й самі мало не щодня змінюємо обличчя сивочолого міста над Дніпром. Але обличчя наших подвижників — це та нитка, яка зшиває воєдино всі сторінки, роблячи з розрізнених листків цілісну книгу життя цього древнього міста

Тож нині маємо чудову нагоду трохи призупинитися і пригадати, що ці люди, до яких ми нині молимося, і які, віримо, говорять нині з Господом на Небі, колись ходили тими ж вулицями, молилися в тих же храмах, що й ми. І це важливо в тому числі й тому, що на їхньому прикладі ми бачимо: за будь-яких умов і обставин можна присвятити своє життя Богу.

Тож згадуймо й молімося, аби вони й далі були заступниками перед Господом, за власне рідне місто та всіх нас — їхніх земних співгромадян, щоб ми стали разом із ними мешканцями Небесного міста, де завжди панує спокій і мир.

 

 Акафіст Собору Київських святих