ЛІВАН. Видане за сприяння Фонду Мазепинське Євангеліє презентовано у Захлє

ЛІВАН. Видане за сприяння Фонду Мазепинське  Євангеліє презентовано у Захлє

 

8 жовтня 2021 року за сприяння Посольства України в Лівані та Мелькитсько греко-католицької архієпархії Захлє і Форзолу, у Bishop's Andre Haddad Hall Захлє відбулася презентація факсимільного видання Мазепинського Євангелія.

У заході взяли участь: духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, Посол України в Лівані Ігор Осташ, архієпископ Фурзолу, Захлє і Бекаа Мелкітської Церкви Ісам Джон Дарвіч, маронітський єпископ Захлє і Бекаа Джозеф Мууад, сирійський православний єпископ Захлє і Бекаа Булос Сафар, нащадок Антіохійського Патріарха Афанасія Даббаса ІІІ Цезар Даббас, мер Захлє Асаад Зугхайб, генеральний директор Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська та ін.

Завдяки факсимільному виданню Мазепинське Євангеліє знову повернулося на Близький Схід, на терени Антіохійського Патріархату. Проєкт реалізований Посольством України у Ліванській Республіці у співпраці з Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та Національною бібліотекою України ім. В. І. Вернадського.

Книга належить до національної історичної спадщини. Видатна пам’ятка вперше побачила світ три століття тому (1708 р.) в сирійському місті Алепо коштом гетьмана України Івана Мазепи і містить присвяту гетьману-меценату, написану Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом. Довгий час цей символ духовного зв’язку України та Антіохії вважався втраченим у нашій державі. Але книга, видана колись спільними зусиллями видатного державного діяча та Церкви, нині отримала нове народження стараннями Посольства України в Лівані у співпраці з Фондом пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира та колективом Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Видання побачило світ завдяки праці багатьох людей: тих, хто віднайшов книгу, готував до друку і тих, хто на початку XVIII ст. створив цю унікальну пам’ятку. Все це свідчить про глибокий зв’язок поколінь і зв’язок православних християн України та Близького Сходу.

Книгу можна замовити за номером +380 (50) 357 75 34