Примірник факсимільного видання Мазепинського Євангелія передано до бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Примірник факсимільного видання Мазепинського Євангелія передано до бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

 

6 вересня 2021 року факсимільне видання київського примірника «Книги Чесного Непорочного Євангелія, Світильника, що сяє й освітлює» або Мазепинського Євангелія українською та арабською мовами було презентовано у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя на Чернігівщині.

Видання -  спільний проект Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Посольства України в Лівані та Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

Під час презентації духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяславський і Вишневський Олександр та Надзвичайний і Повноважний посол України у Лівані Ігор Осташ передали примірник видання бібліотеці університету. Ректор Олександр Самойленко подякував почесним гостям та відзначив, що сьогоднішня презентація – це вагома подія для всього суспільства та унікальний подарунок Україні до 30-ліття відновлення її Незалежності.

***
Книга належить до національної історичної спадщини. Видатна пам’ятка вперше побачила світ три століття тому (1708 р.) в сирійському місті Алепо коштом гетьмана України Івана Мазепи і містить присвяту гетьману-меценату, написану Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом. Довгий час цей символ духовного зв’язку України та Антіохії вважався втраченим у нашій державі. Але книга, видана колись спільними зусиллями видатного державного діяча та Церкви, нині отримала нове народження стараннями Посольства України в Лівані у співпраці з Фондом пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира та колективом Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Видання побачило світ завдяки праці багатьох людей: тих, хто віднайшов книгу, готував до друку і тих, хто на початку XVIII ст. створив цю унікальну пам’ятку. Все це свідчить про глибокий зв’язок поколінь і зв’язок православних християн України та Близького Сходу.

З питань замовлення звертатися за номером +380 (50) 357 75 34 або надіслати запит на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.