24 вересня 2020 року духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяславський і Вишневський Олександр був присутнім на першому в новому академічному році засіданні Вченої ради Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Директору закладу, доктору юридичних наук, професору, академіку Національної академії правових наук України, академіку Національної академії наук України Юрію Шемшученку митрополит Олександр передав примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія до фондів Інституту та провів коротку презентацію.
Співпраця між Церквою та Інститутом зародилася у перші роки предстоятельства Блаженнішого Митрополита Володимира, ще у далекому 1992 році. У той час гостро постала необхідність випрацювання нормативно-правової бази у стосунках між Церквою та державою. Інститут держави і права ім. В.М.Корецького на запит Церкви провів декілька науково-правових експертиз, присвячених цим важливим питанням. Завдяки цьому були розроблені правові документи з абсолютно новою, європейською, формою бачення цих проблем. Традиції тісної та плідної співпраця з Інститутом, які зародилися за часів Блаженнішого Митрополита Володимира, тепер продовжує Фонд його пам’яті.
Пересопницьке Євангеліє - незрівнянний зразок українського живопису та рукописної книги. Є першою в Україні церковною книгою, перекладеною із книжної церковнослов’янської на староукраїнську мову. Оригінал зберігають у спеціальному саркофазі. З 1991 року на ньому під час інавгурації присягають на вірність президенти України, що робить цю історичну пам'ятку одним з символів державності. Факсимільне видання книги було видано з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира у 2008 році з нагоди 450-річчя створення Пересопницького Євангелія.
Нагадаємо, що раніше примірники Пересопниці були передані до Національної школи суддів, Харківської державної наукової бібліотеки ім. Короленка, Наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. Каразіна, Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького, Острозької академії та Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка.