Сприянням Фонду група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

25 березня 2017 року,  дякуючи спільним зусилям Просвітницького Центру Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира та Громадської організації "Здорове людство" група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира.


Сприянням Фонду група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

Традиційно екскурсія розпочалась з перегляду документального фільму "Благословіння матері" в якому особливо для дітей є повчальними стосунки почившого Митрополита Володимира та його матері. Після перегляду відбулось знайомство з експозицією музею. У виставковому залі представлені особисті речі Блаженнішого Митрополита Володимира з його робочого кабінету у резиденції на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Експозиція включає меблі, що довгі роки слугували Архіпастирю.  У виставковому залі представлені архієрейські богослужбові облачення з ризниці Блаженнішого Митрополита Володимира, а також митри. Окрім богослужбового вбрання в експозиції представлено одяг, що слугував Його Блаженству у позабогослужбовий час. Завершує експозицію серія фотографій та листів із особистого архіву Митрополита Володимира та декілька відзнак і нагород.Сприянням Фонду група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

 
Виходячи з музею усій групі у благословення від імені духівника Фонду було вручено іконки святителя Миколая Чудотворця.  Оригінал ікони був написаний невідомим майстром у XVII cт. Образ був особливо дорогим для Митрополита і висів у його робочому кабінеті. Сьогодні ікона знаходиться в музеї.Сприянням Фонду група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира


Запис у Книзі відгуків: "Велику подяку хочемо виразити чудовим людям, за їх милосердя в особі митрополита Олександра, Ксенії Зозулі, отцю Ростиславу, Людмилі Михайлівні і чудовій людині ангелочку Інночці, за їх гостинність, турботу, любов. Бажаємо Вам подальшого процвітання і божественної благодаті. З повагою, паломнимки Одеського обласного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді".

 
Сприянням Фонду група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

Після відвідування музею особливим сюрпризом для дітвори став так би мовити майстер - клас знайомство з предметом богослужбового використання "кадилом". Знайомство відбулось в стінах Спасо - Преображенського собору про значення кадила гостям розповів клірик собору, протодиякон Ростислав Воробій.Сприянням Фонду група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

"Кадило є одним з основних символів богослужіння в православ’ї. Ще з апостольського часу кадіння відбувається під час читання молитви. Всім відомо, що кадило – це предмет богослужбового використання, необхідний для здійснення кадіння : розкурювання в храмі чи поза ним пахучих речовин. Ззовні воно має вигляд металічної чаші з кришкою на ланцюжку, всередині якої приготовлені розпечені вуглинки. Під час служби священнослужителі кидають в кадило пахучу речовину – ладан, а по цьому, особливим чином розхитують його, тримаючи за верх ланцюжка. Саме таким способом розповсюджується навколо священика пахучий дим – фіміам. Вогонь є світлом і теплом, що символізує Божество, тому вогнем кадильний вугіль знаменується Божественна природа Христа, самі вугілля знаменують людську природу Христа, ну а ладан – людські молитви, які приносять Богу. Також кадильниця вважається образом Богоматері, в деяких молитвах її називають Кадилом Благовоння" - зауважив отець Ростислав.


Сприянням Фонду група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

На дорогих гостей окрім пізнавальної екскурсії очікував смачний обід від партнера Просвітницького Центру столичної кейтеренгової компанії Ресторан "Харчевня" в особі директора, Тетяни Ястребової.


Сприянням Фонду група юних паломників з м.Одеси відвідала Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

Потрібно зазначити, що протягом декількох днів у супроводі батьків та організаторів діти "Одеського обласного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді" відвідали та помолились у столичних монастирях Києво - Печерській Лаврі та Свято - Покровському Голосіївському монастирі.

Колектив Просвітницького Центру висловлює щиросердечну подяку усім небайдужим людям хто долучився до такої благої справи. Нехай Господь воздасть вам сторицею за ваше небайдуже серце!